Багато уваги приділяється у ДНЗ “Катюжанське ВПУ” патріотичному вихованню учнів.

 

Так, наприклад, 6 листопада 2014 року в нашому закладі відбувся театралізований вечір пам’яті «Війні немає забуття», присвячений 70-річчю вигнання німецько-фашистських загарбників з території України. Вечір складався з 5-ти дій, перші дві з яких були театралізацією подій(«Початок війни», «Солдати на привалі»). Така форма проведення заходу дала змогу учням пережити ті емоції, які відчували жителі України, дізнавшись про напад Німеччини. Учні під керівництвом викладача історії Нікітіної А.В. презентували цікаву інформацію про визволення України, а також Київщини та села Катюжанка. Учасники використовували фронтові пісні, поезію. Все це супроводжувалося відповідним зображенням на екрані.

29 січня відбувся виховний захід «По кривавій, по дорозі нам іти у світ…» до Дня героїчного бою під Крутами 1918 року. Викладач історії Нікітіна А.В. та учасники заходу дали зрозуміти, що в цій трагедії винні ті, хто безжально розстріляв юних захисників новонародженої незалежної Української Народної Республіки, і ті, хто бездумно пожертвував їхнім життям заради політичної мети, вірогідно, знаючи наперед, чим скінчиться цей нерівний за військовою силою бій.
24 квітня 2014 року була організована акція «За єдність України» у межах населеного пункту села Катюжанка на автодорозі Київ – Овруч. Акція була проведена на підтримку єдності та соборності України, в ній взяли участь 332 чоловіки. Патріотичний дух, ентузіазм панували серед учасників акції. Вони співали Державний Гімн України, викрикували гасла, співали пісень. Їх вітали водії та пасажири, які рухались автодорогою. Учні підготували плакати, державні прапори. Акція відбувалась у День вишиванки, який проводився в училищі. Щасливі, задоволені, з піснями поверталися учні та працівники в училище.

В квітні була організована акція на допомогу учасникам АТО. В рамках акції було зібрано продуктів харчування, а саме: крупи, солодощі, м’ясні консерви, ліки, речі на суму близько 6 тисяч гривень. Все це було передано в штаб Самооборони Вишгородського району для відправки воїнам АТО. Педагогічні працівники під час акції зібрали кошти в розмірі більше 7 тисяч гривень, придбали і передали для колеги Рикуна М.П., який знаходився в АТО, бронежилет, каску, взуття та інші необхідні речі. Для учасника АТО Антоненка В. учні та працівники зібрали близько 5 тисяч та передали йому особисто для придбання одягу . В рамках акції «Діти Київщини воїнам АТО» учні та працівники зібрали 200 пар теплих носків, теплий одяг, ковдри, намалювали листівки для воїнів, а для випускника Киркало ва О. передали мамі 1000 гривень. Організована акція для фінансової допомоги нашому колезі із Кіровоградського професійного училища № 11 (місто Ульянівка) Чалапчію Олександру Олександровичу, учаснику бойових дій в АТО, який залишився без обох ніг. Ми перерахували йому одноденний заробіток всього колективу училища. Через засоби масової інформації сайт навчального закладу звернувся із проханням до колег професійно-технічних закладів підтримати нашу акцію. Закликали всіх небайдужих людей допомогти нашому колезі, який відстоював та захищав нас від агресії та нападу.

22 січня о 18.00 До Дня Соборності України учні та педагогічні працівники училища організували акцію у вигляді смолоскипної ходи від навчального закладу до будинку культури села Катюжанка, де був проведений мітинг на підтримку Соборності України. На мітингу виступили викладач історії училища Нікітіна А.В., викладач спецдисциплін Порхун В.М., директор ДНЗ «Катюжанське ВПУ» Недашківський Р.М. На завершення мітингу учні, працівники училища, а також жителі села та школярі, які приєдналися, заспівали Державний Гімн України.
22 січня 2015 року в будинку культури до Дня Соборності України була проведена літературно-музична композиція «І обнялися береги одного, вічного народу». В заході були використані: історична довідка становлення держави та історії українського народу, документальний фільм «Акт Злуки: відтворення історичної правди». Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та всіх тих, хто загинув за свободу України. Патріотичними піснями вразили глядачів учні Кириченко Н., Коваль О., Чувірова Д., Рогач М. Емоційно, виразно та цікаво вела захід викладач історії Нікітіна А.В. Вона читала і свої власні поезії, на які надихнули її події в нашій державі. Учні вносили Державний Прапор, співали Гімн України.
21 листопада 2014 року до Дня революції гідності відбулась літературно-музична композиція «То задзвонила воля здобута». Цікаві факти, хронологія від 21 листопада 2013 до 20 лютого 2014 року страшна статистика жертв не залишила байдужими присутніх.
«Чий же ти, сину?
Хіба таку ти
Хоті в Вкраїну? Стільки народу!..
Площа Свободи?
Ми – незалежні?
…Біль тут безмежний»
Вразили учнів спогади учасника подій на Майдані, викладача спец дисциплін Порхуна В.М., які супроводжувалися фотодокументами.
Невимовний біль і скорбота проявились в очах наших учнів, коли вони побачили скупу чоловічу сльозу, яка скотилась по обличчю Порхуна В.М. вкінці розповіді. Про жахливі будні воїнів АТО розповів учням наш випускник Панченко Олександр – учасник бойових дій на сході України, який знаходився у відпустці.
Одним із інструментів виховного процесу, розвитку творчих інтересів молоді до пошукової,
краєзнавчої, науково-дослідницької, пропагандистської роботи, формування в учнів розуміння нерозривного взаємозв’язку минулого, сучасного і майбутнього України.
Рада музею, до якої входять викладачі та учні, організовують екскурсії, зустрічі, збір експонатів. Щороку зали музею відвідують близько 700 відвідувачів, які залишають свої записи в книзі відгуків. Щороку музей поповнюється новими експонатами.