admin | Тра 29, 2020 | Новини
27 травня дистанційно було проведено державну кваліфікаційну атестацію в групі 37 к-V за професією «Кухар» 5 розряду.
Відео дивись тут.
admin | Тра 20, 2020 | Новини
Вдягни, дитино, рідну вишиванку
І з чистим серцем в білий світ іди.
Вона зігріє сонцем на світанку
І оберегом стане від біди.
Встає над світом щире сонце вранці
І землю гріє променем ясним.
А я іду по світу в вишиванці.
Я – українець! І горджуся цим.
Запрошуємо долучитися до онлайн флешмобу до Дня вишиванки 21 травня.
Приєднуйтесь до нашого флешмобу, використовуючи хештег #Vyshyvanka2020 у соціальних мережах. Сфотографуйте себе у вишиванці у четвер, 21 травня, опублікуйте фото на своїх сторінках у соцмережах з хештегом #Vyshyvanka2020 та станьте частиною нашої карти України, сформованої з фотографій
admin | Тра 18, 2020 | Новини
Сьогодні вшановуємо пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу
У цей день 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар
В Україні 18 травня відзначають День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Так, саме у цей день 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. Тоді корінний кримськотатарський народ радянська влада висилала за межі Кримського півострова до Центральної Азії. Зокрема, під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід.
Більшість з депортованих були направлені на спецпоселення до Узбекистану, частина – до ГУЛАГу, а ще частина – для поповнення спецконтингенту для Московського вугільного басейну. Людям на збори давалося від декількох хвилин до пів години, а з собою дозволялося взяти особисті речі, побутовий інвентар та провізію в розрахунку до 500 кілограмів на родину. В реальності ж вдавалося зібрати в середньому 20-30 кг речей та продуктів, абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою. Також було зафіксовано численні випадки мародерства.
Депортація становила катастрофічні наслідки для кримськотатарського народу в місцях заслання. За попередніми підрахунками, за рік до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тисяч татар.
У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. А 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом кримських татар і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
http://mip.gov.ua/news/2382.html?PrintVersion
https://www.youtube.com/watch?v=Q0NP6QSuPzU
https://hromadske.ua/posts/den-pamiati-zhertv-deportatsii-krymskykh-tatar-spetsefir
admin | Тра 9, 2020 | Новини
Є обеліски, плити і колони.
І урочисті квіти роковин.
І хто ми є? Усім усі мільйони,
А хтось комусь однісінький один.
Тебе немає. Але є мій спомин.
І не згадаю, ні, я спом’яну.
І спом’яну, і пом’яну.
І ще раз війни прокляну.
Ліна Костенко
9 травня – святий день для кожного з нас, бо немає жодної сім’ї, яку б не зачепила війна. Вона пройшла залізним плугом через кожне серце, долю і життя. Вона залишиться навічно у нашій пам´яті — загальнонародній, родинній, особистій. У цей славний день Перемоги ми кожного разу повертаємося до весни 45- го, згадуємо тих мужніх людей, які вибороли перемогу та дали нам можливість жити, працювати, виховувати дітей і онуків. Перемога була одна на всіх, і ніхто не стояв за ціною. Для нашої держави ця ціна склала від восьми до десяти мільйонів життів співвітчизників. Україна дала армії і флоту понад сім мільйонів воїнів. Кожен другий з них поліг на фронтах, а кожен другий з тих, хто залишився у живих, повернувся додому інвалідом. Мільйони в окупації… Серед усіх цих людей були і наші діди і прадіди. Імена всіх визволителів назвати не можна, однак вони назавжди залишаться в пам’яті роду. Головне, щоб про них пам’ятали, щоб ніколи не стерлася в пам´яті поколінь велич їх подвигу. Головне, щоб цінували те, за що вони віддали своє життя…
Вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, у таборах смерті, пішов із життя від ран, хвороб, голоду! Вклоняємося до землі їхньому подвигу!
Щоб віддати данину пам’яті тим, хто не повернувся з поля бою, та схилити голови перед мужністю і стійкістю наших прадідів-дідів, які зберегли мир на нашій згорьованій землі,
Катюжанське ВПУ запускає проєкт “Вічна пам’ять і слава героям!”
Приєднуйся і ти! Напиши про свого прадіда-діда, який поліг на фронті чи повернувся живим. Ділися фото, спогадами і викладай у соцмережі з хештегом #1939-1945. Пам’ятаємо. 9 травня 2020.
Не забудь відмітити сторінку Катюжанське ВПУ

Останні коментарі