Обрати сторінку

22 січня 2019 року у  ДНЗ «Катюжанське ВПУ» відбулося ряд заходів до 100-річчя проголошення Акту злуки УНР і ЗУНР в єдину державу та з нагоди Дня Соборності та Свободи України.

У Будинку культури  відбувся вечір «Обіймись, Україно!» , який підготувала викладач історії Нікітіна А.В.
Ведучими заходу були учні Олексій Копійка (94 т/м) та Світлана Троян (32 к/о), читцями – Дарина Довгорук (29 к/о) та Владислав Липник (29 к/о). Учні ознайомили присутніх з історією свята, наголосили на історичному значенні Акту злуки УНР та ЗУНР для усвідомлення поколіннями необхідності соборності українських земель. Була розіграна сценка про об`єднання західноукраїнських та наддніпрянських земель, яка завершилася спільним виконанням пісні «Україна – це ми».
Своїми спогадами про власну участь у «живому ланцюгу» між Києвом і Львовом 21 січня 1990 р. поділився викладач Порхун В.М.
У ході свята було використано багато поезій, документальне відео, патріотичні пісні, презентація, фотоекскурс щодо акції  на відзначення Дня Соборності у ДНЗ «Катюжанське ВПУ» у 2014-2018 рр., демонстрація якого відбулася під супровід гімну ОУН «Зродились ми великої години», який завжди звучить актуально і вказує на тяглість ідеї соборності України серед поколінь українців.

Серед інших заходів на відзначення Дня Соборності слід згадати виставку патріотичних стіннівок та малюнків до 100-річчя Акту злуки УНР і ЗУНР і демонстрацію документальних відео та відеокліпів пісень про Україну, які відбулися в рамках предметного тижня історії та правознавства, що проходить в училищі з 21 по 25 січня 2019 р.

Увечері 22 січня 2019 року за ініціативою ДНЗ «Катюжанське ВПУ» вже традиційно відбулася смолоскипна хода з нагоди Дня Соборності і Свободи України, у якій взяли участь близько 150 учнів і працівників та небайдужих односельчан, які приєдналися до ходи дорогою та біля Будинку культури с. Катюжанка, де відбувся невеличкий мітинг. Хода супроводжувалася виконанням Державного Гімну України, патріотичними гаслами, які підготували учні. Серед них: «Рідна мати Україна – незалежна і єдина», «Одна, єдина, соборна Україна». Десятки Державних прапорів та палаючих смолоскипів створили незабутню атмосферу патріотичного піднесення та гордості за свою державу.

Фото див. тут