Обрати сторінку

12 вересня у Катюжанському ВПУ для першокурсників практичним психологом Рожиною Наталією та соціальним педагогом Пряхіною Світланою було проведено ТРЕНІНГ “ЗНАЙОМСТВО”

Метою тренінгу “Знайомство” було виявлення в учасників тренінгу типових для першокурсників очікувань, ілюзій, переживань і складнощів, пов’язаних з процесом адаптації до умов навчання у Катюжанському училищі.

У ході тренігу розглядалися найтиповіші питання, які зустрічаються у житті учнів на початку навчального року (самоорганізація, орієнтаційні питання, проблема міжособистісних відносин, страх помилок і невдач.

Проходження психологічного тренінгу інтенсифікує адаптаційні процеси, збільшує рефлексію труднощів, які відчуває першокурсник. Водночас взаємодія зі старшокурсниками, яка відбувається під час тренінгу, переконує його, що подібні проблеми є нормальним явищем, бо їх не так уже складно подолати. А, крім того, першокурсник (зокрема випускник сільської школи) інколи з певним здивуванням дізнається, що можна моделювати свою поведінку, змінювати її, і може переконатися на практиці, до яких результатів це призводить.

Тренінг “Знайомство” показав, що процес адаптації першокурсників до нових умов навчання можна прискорити за допомогою адаптивнорозвивальної програми психокорекційних заходів і технік психотренінгової роботи.